Uwaga! Uwaga! Konkurs majowy!

Biblioteka szkolna zachęca do wzięcia udziału w mini konkursie przygotowanym z okazji

230 rocznicy powstania KONSTYTUCJI 3 MAJA.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 5 - 8 i polega na rozwiązaniu krzyżówki, która jest zmieszczona w załączniku.

Trudność stanowi to, że sami szukamy w dostępnych nam źródłach informacji, potrzebnych do wpisania w okienka  krzyżówki. Uczniowie, którzy wybiorą się do biblioteki w celu pożyczenia książki, mogą skorzystać z wiadomości zamieszczonych na tablicy przed biblioteką. Na uczestników, którzy dostarczą prawidłowo rozwiązaną krzyżówkę, czekać będą dyplomy i upominki. Na rozwiązane krzyżówki czekamy do 4 maja. Można je przesłać na adres mailowy biblioteka034@wp.pl, a można też dostarczyć do biblioteki i przy okazji wypożyczyć książkę. Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie, który jednocześnie wzbogaci Waszą wiedzę  o Konstytucji 3 maja. Powodzenia!

Do konkursu dodajemy kilka informacji, które mogą się przydać w trakcie rozwiązywania krzyżówki.

2021r. - obecny rok

1918r. - rok odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli