Erasmus+

Za nami kolejny rok. Jakże inny od poprzednich. Pełen wyzwań, nowych doświadczeń jak również form współpracy i komunikacji. Pomimo ogromnego zamieszania, a może właśnie dlatego nie mogliśmy odebrać sobie szansy wyrażenia własnych odczuć, emocji i trosk.

Erasmus+ to doskonała platforma współpracy dla młodzieży z całej Europy. Wbrew wszystkiemu co nas w tym roku spotkało, uczniowie naszej szkoły z klas VIa i VIb przygotowali plakaty na temat „Europa dzisiaj”. Prace wykonywane były dowolną techniką i przedstawiały obecny obraz Europy i system komunikacji społecznej widziany przez pryzmat izolacji domowej i komunikatorów internetowych. Nauka zdalna sama w sobie stanowi wyzwanie, lecz kreatywna młodzież doskonale odnajduje się w nowych sytuacjach, co doskonale widać po zaangażowaniu i poziomie dzieł. Uruchamiając wyobraźnię wracali do świata otwartych granic i swobodnej, bezpośredniej komunikacji. Tegoroczny Erasmus+ po raz kolejny stał się przyczynkiem do oderwania się od zmagań dnia codziennego i wyruszenia w podróż w nieznane. Wszyscy mamy nadzieję, że kolejne edycje odbędą się bez zachowania dystansu społecznego i pozwolą na bezpośredni kontakt młodzieży, która już wielokrotnie pokazała jak wiele wynosi z tych międzykulturowych spotkań.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Brzezińska