Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Książki, które się nie starzeją

Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w konkursie - zabawie rodzinnej.

Co czytała babcia, co czytał dziadek, co czytała mama, co czytał tata, ciocia, wujek, a co czytam JA? Do zabawy konkursowej musimy namówić swoich najbliższych, może to być mama, tata, babcia, dziadek, inni członkowie rodziny. Zadanie polega na sprawdzeniu, czy książki, które Wy czytacie były też czytane przez nich. Należy wypisać tytuły takich książek, które są wspólne dla Ciebie i osób, które włączyliście do zabawy.

Napiszcie kilka zdań na temat książki, lub książek, które szczególnie podobały się Waszym rozmówcom, a teraz Was zauroczyły. Konkurs skierowany jest zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników. Rodzice bardzo chętnie wracają do książek ze swojego dzieciństwa i sprawia im przyjemność fakt, że ich dzieci także lubią czytać te same historie. Czekamy na wyniki Waszej zabawy do 25.05.2021r. Możecie przesyłać swoje prace na adres mailowy biblioteka034@wp.pl albo dostarczyć do biblioteki. Mile widziane są też zdjęcia ze wspólnego czytania, oglądania wybranych książek. Pamiętaj, żeby się podpisać na przesłanych wypowiedziach. Najciekawsze prace będą nagrodzone.

Oto niektóre podpowiedzi, z których możecie, ale nie musicie, skorzystać. Może będziecie chcieli stworzyć swoją listę książek, które są wspólne dla Was i osób wybranych do rozmowy.

Nasze propozycje:

Plastusiowy pamiętnik-Maria Kownacka,

Dzieci z Bullerbyn- Astrid Lindgren,

Kubuś Puchatek- Alan Alexander Milne,

Mały Książę- Antoin de Saint-Exupery,

Pippi Pończoszanka-Astrid Lindgren,

Puc, Bursztyn i goście-Jan Antoni Grabowski,

Muminki-Tove Jansson,

Awantura o Basię-Kornel Makuszyński,

Książki takich autorów jak: Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Joanna Papuzińska, Irena Jurgielewiczowa np. Ten Obcy, Krystyna Siesicka- Jezioro Osobliwości, Juliusz Verne Piętnastoletni Kapitan, Maria Kruger- Godzina pąsowej róży, Adam Bahdaj- Stawiam na Tolka Banana,Hanna Ożogowska- Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek, Zbigniew Nienacki-Pan Samochodzik. Inne książki możecie też zobaczyć na umieszczonych zdjęciach.

Tekst i zdjęcia: Mirosława Wróblewska