Wycieczka Ic do Parku Ewolucji

W dniu 11 czerwca uczniowie z klasy 1c uczestniczyli w wycieczce do Parku Ewolucji w Sławutówku. Na uczniów czekało wiele atrakcji przygotowanych przez Park. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od wizyty w kinie prehistorycznym, gdzie oglądaliśmy film przedstawiający narodziny naszej planety oraz historię powstania życia na Ziemi.

W dalszej kolejności udaliśmy się do batyskafu i tam przeżyliśmy niesamowitą podróż w czasie na dno oceanu, oglądając ryby i gady morskie sprzed milionów lat.  Następnie podążaliśmy ścieżką dinozaurów, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć ich makiety w rzeczywistych rozmiarach. Podczas tej podróży towarzyszyła nam pani przewodnik, która przekazywała różne ciekawe informacje dotyczące tych zwierząt. Obejrzeliśmy również scenki z życia człowieka pierwotnego. Odbyliśmy przejażdżkę w kolorowych wagonikach Dino pociągu, a także przejechaliśmy się pojazdami Flinstonów. Niesamowitą atrakcją dla dzieci był przejazd kolejką Dragon Coaster, który wywołał falę okrzyków i radości, a także wizyta w piramidzie, a w niej kino 7D przedstawiające klątwę faraona wraz z użyciem hologramów. W wolnym czasie wszystkie dzieci z ogromną radością bawiły się w bajkowych domkach na placu zabaw. Tego dnia sprzyjała nam bardzo ładna pogoda, umożliwiając czerpanie wiedzy i radości w sposób jak najpełniejszy.

Tekst i zdjęcia: Anna Siuda