Helska przygoda

11 września, w sobotę ponad sześćdziesięciu uczniów naszej szkoły, uczących się języka kaszubskiego odkrywało najciekawsze miejsca na Helu. Zaczęliśmy od Muzeum Rybołówstwa, gdzie oglądaliśmy dawne łodzie, a także patrzyliśmy z góry na cały Hel.

Wielką odwagą wykazały się tu pierwszaki – wszystkie weszły na najwyższe piętro budynku, skąd roztaczał się ten niesamowity widok. Następnie, posileni obiadem, wyruszyliśmy na podbój Muzeum Obrony Wybrzeża. Po pierwszym etapie zwiedzania musieliśmy zrezygnować z oglądania bunkrów, bo pogoda się na nas nieco pogniewała. Jednak dzięki temu mogliśmy zajrzeć na pokaz do Puck Glass i dowiedzieć się jak i z czego powstaje szkło. To wszystko okraszone solidną dawką kaszubskich opowieści i ciekawostek. I naturalnie w autokarze śpiewaliśmy „Kaszubskie nuty”, a pan Paweł rozbawiał nas przez „radio”, jak to nazwały dzieci,  kaszubskimi kawałami. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń i zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy do domu.

Tekst: Anna Świstun