Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Mistrzostwa Redy w Piłce Koszykowej dziewcząt i chłopców klas 7 - 8

W dniu 14.03.2022 r. odbyły się Mistrzostwa Redy w Piłce Koszykowej Młodzieży Szkolnej. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa Nr 3. Do rywalizacji przystąpiły SP2, SP3, SP4 i SP5. Po uroczystym otwarciu zawodów przez panią dyrektor Justynę Zabrodzką, drużyny przystąpiły do rywalizacji.

Wszyscy zawodnicy wykazali się duchem walki i postawą fair play, jednak to nasza szkoła bezapelacyjnie zdobyła pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców wygrywając wszystkie mecze. Wyniki przedstawiają się następująco. W kategorii dziewcząt z SP5 wygraliśmy 60:2, a z SP4 - 12:4. Chłopcy pokonali SP2 wynikiem 34:0, a SP4, 15:7. Uczniom reprezentującym naszą szkołę należą się duże brawa, gdyż wykazali się dużymi umiejętnościami i godnie nas reprezentowali zostając Mistrzami Redy. Ogromne podziękowania kierujemy do uczniów SP3, którzy swoim dopingiem zagrzewali zawodników do sportowej walki. Po zakończonej rywalizacji wszystkie drużyny zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez naszą szkołę i wręczonymi przez panią dyrektor.

Skład drużyny dziewcząt: Julia Rompczyk (kapitan), Zofia Aszyk, Maja Formela, Zuzanna Fularczyk, Liliana Kreft, Julia Magrian, Martyna Pawlik, Martyna Pouch, Nikola Tarnawska, Zofia Zocholl. Trener: Anna Koleśnik.

Skład drużyny chłopców: Franciszek Siuda (kapitan), Kacper Olszewski, Jakub Bartoń, Filip Twardowski, Jakub Hałasa, Dominik Szreder, Wojciech Cerklański, Tymoteusz Nalepa, Oliwier Mocarski, Patryk Potrykus, Wiktor Szreder, Jakub Lewandowski. Trener: Karolina Hajdel.

Tekst i zdjęcia: Karolina Hajdel