Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Aby przybliżyć uczniom sposób patrzenia na świat osób z autyzmem oraz wyjaśnić mechanizmy ich zachowania, nauczyciele wspomagający przygotowali gazetki ścienne oraz prezentację, którą wyświetlano na szkolnym korytarzu.

Tego dnia większość uczniów i nauczycieli – na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem – założyło niebieski element garderoby, a uczniowie z klas I-III uczestniczyli w spotkaniu poprowadzonym przez Alicję Nawrocką, podczas którego mieli okazję obejrzeć m. in. animację Amazing Things Happen, która w prosty i ciekawy sposób językiem dzieci „tłumaczy”, czym jest spektrum zaburzeń autystycznych. Podczas tych zajęć uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach, które miały na celu pomóc im nie tylko w zrozumieniu i akceptacji  autystycznych kolegów, ale także nauczyć ich kilku sposobów na okazywanie im wsparcia.

Tekst: Kamila Markowska

Zdjęcia: Dominika Fedde, Patrycja Hewelt-Skrobul, Teresa Dopke