Wycieczka klas trzecich do lasu

Pod koniec września, trzecioklasiści wraz z wychowawcami i opiekunami, wybrali się do ośrodka edukacji przyrodniczo-leśnej „Muza”, położonego w lasach Puszczy Darżlubskiej, ok. 8 km od centrum miasta Wejherowo.

W izbie leśnej dzieci dowiedziały się na czym polega praca leśnika, oglądały również przekroje drzew, a także zwierzęta zamieszkujące w naszych lasach.

Następnie uczniowie zwiedzali ścieżkę edukacyjną, na której umiejscowiono 12 przystanków, m.in. pułapki feromonowe (na kornika drukarza), pomnik przyrody, podział powierzchniowy lasu. W trakcie zwiedzania ścieżki edukacyjnej, oprócz zdobywania informacji przyrodniczych, dzieci miały okazję podziwiać piękno jesiennego lasu.

Wyprawa skończyła się ogniskiem, przy którym wszyscy piekli kiełbaski. Pełni wrażeń wrócili do szkoły.

Tekst: Barbara Mikuś

Zdjęcia: Barbara Mikuś, Anna Siuda, Bogumiła Deksnait- Naczk, Oliwia Szymoniak