Wycieczka klasa klasy 5D do Torunia

Pod koniec roku szkolnego 21.06.2022 klasa 5d pojechała na wycieczkę do Torunia. Podczas wycieczki nie mogło zabraknąć elementu, z którego Toruń słynie tzn. piernika. W tym celu udaliśmy się do Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie uczniowie poznali przepis na idealny piernik oraz legendy toruńskie związane z tym wypiekiem. Nie zabrakło również degustacji najsławniejszego toruńskiego piernika – Katarzynki. Kolejnym celem wycieczki było Planetarium imienia. W. Dziewulskiego, gdzie obejrzeliśmy seans astrologiczny. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta wformie gry miejskiej „O zaginionych portkach kucharza Jordana”. Podczas gry uczniowie szukali wskazówek do rozwiązania zagadki, a przy okazji poznawali historię Torunia oraz jego najcenniejsze zabytki. Do domu wszyscy wrócili zadowoleni i wzbogaceni o wiedzę.

Tekst i zdjęcia: Sandra Jażdżewska