Jubileusz 60 – lecia naszej szkoły

21 października 2022 roku obchodziliśmy Jubileusz 60 – lecia  naszej szkoły.

Zebranych gości, nauczycieli i uczniów powitała pani dyrektor Justyna Zabrodzka. Swoje życzenia składali licznie zaproszeni goście, wśród których byli przedstawiciele władz miasta, kuratorium oświaty, dyrektorzy redzkich szkół oraz instytucji kulturalno - sportowych. Nie zabrakło również  nagrań z życzeniami ze szkół partnerskich z wielu krajów, z którymi współpracowała nasza szkoła.

Wręczono także statuetki przyznane przez uczniów i dyrekcję szkoły, które były podziękowaniem za zaangażowanie i działania na rzecz szkoły. Ważnym punktem uroczystości było przecięcie wstęgi na tablicy pamiątkowej, której dokonali burmistrz miasta Redy Krzysztof Krzemiński oraz z-ca dyrektora Wydziału Organizacji i Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli Kuratorium Oświaty w Gdańsku Anna Reda.

Wszyscy zebrani z zaciekawieniem obejrzeli część artystyczną, w której zaprezentowano kolejne dziesięciolecia życia szkoły od jej początków w 1962 roku, które zostały zobrazowane prezentacją zdjęć. Duże wrażenie wywarł na wszystkich zarówno piękny polonez, jak i  taniec kaszubski.

Jubileuszowi towarzyszyła wystawa prezentująca modę od lat sześćdziesiątych do czasów współczesnych. Pięknie prezentowała się także ekspozycja pocztówek pod hasłem „60 pozdrowień na 60 – lecie”, które przysyłali do szkoły absolwenci, rodzice, pracownicy szkoły oraz wiele osób zaprzyjaźnionych z naszą szkołą. Podziwiano również antyramy, na których można było obejrzeć wiele zdjęć z życia szkoły na przestrzeni sześćdziesięciu lat.

Motywem przewodnim uroczystości były słowa: „Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”. Nie zapominamy tego, co było, a jednocześnie chcielibyśmy, aby ten piękny Jubileusz zapoczątkował wiele kolejnych dobrych lat w życiu naszej szkoły.

Tekst: Teresa Dopke

Zdjęcia: Katarzyna Kałuża, Teresa Dopke