Uroczysta gala rozdania nagród w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego

W dniu 2 czerwca 2023r. odbyła się  uroczysta gala rozdania nagród w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego, pod hasłem ,,Przyjaźń ma wiele imion”. Już po raz 4 mieliśmy przyjemność  organizować  go w naszej szkole. Konkurs był skierowany do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych z województwa pomorskiego. Został on podzielony na 3 etapy: szkolny, powiatowy i wojewódzki. Uczniowie otrzymali 35 wybranych powiedzeń o przyjaźni autorstwa niemieckojęzycznych myślicieli, z którymi należało się zapoznać, wypełnić kartę zadań sprawdzającą ich znajomość, wykonać pracę plastyczną i nagrać krótki filmik obrazujący jedną wybraną sentencję.

Do ostatniego, wojewódzkiego etapu, zakwalifikowało się  13 uczniów z 7 szkół. Ostatecznie  komisja otrzymała 9 prac, zarówno  plastycznych jak i filmowych, które zostały ocenione przez międzynarodową Komisję, utworzoną przez nauczycieli szkół partnerskich z Bułgarii, Niemiec, Ukrainy i Polski, biorących udział w różnych projektach prowadzonych w naszej szkole. Konkurs już po raz 4 został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Redy i Stowarzyszenia Przyjaciół miast Reda-Waldbronn. Na uroczystość przybył pan Łukasz Kamiński, wiceburmistrz Miasta Redy i pani  Bożena Arnold prezeska Stowarzyszenia Przyjaciół miast Reda-Waldbronn. To właśnie dzięki nim zostały sfinansowane piękne nagrody dla zwycięzców. Gospodyni  tego miejsca, pani dyrektor Justyna Zabrodzka, podziękowała za przybycie gościom, zwycięzcom, ich opiekunom, nauczycielom j. niemieckiego i organizatorkom konkursu, paniom: Marioli Szreder szefowej konkursu, Mirosławie Wróblewskiej i Agnieszce Brzezińskiej oraz pogratulowała uczniom udziału w konkursie. Głos zabrali też nasi goście, Pan Burmistrz i Pani Prezes, którzy wyrazili swoje zadowolenie z takiego zainteresowania konkursem i współpracą naszych zaprzyjaźnionych miast, które włączyły się finansowo w organizację tego przedsięwzięcia. Specjalnie dla naszym gości i uczestników konkursu zaprezentowali się w pokazie tanecznym, uczniowie z klasy 1E i Shelin Dominik, uczennica klasy 6, w wierszu Norberta van Tiggelena pt. ,,Dla ciebie”, zaprezentowanym w języku niemieckim. Przed wręczeniem nagród wszyscy z przyjemnością  obejrzeli nagrodzone filmiki i prace plastyczne nadesłane na konkurs. Po tych pokazach nastąpiło podanie nazwisk zwycięzców, których podzielono na dwie kategorie: laureatów i finalistów. W kategorii laureatów nagrodzono:

I miejsce  -  Bianka Marcinkowska SP Sióstr Zmartwychwstanek

II miejsce –  Anna Krawczyk SP Sióstr Zmartwychwstanek

II miejsce -   Lena Romulewicz SP Sopot

II miejsce –  Aleksandra Piontecka SP Sopot

III miejsce – Nicole Przepióra SP2 Reda

III miejsce -  Liliana Reglińska SP Salezjanów

III miejsce -  Zuzanna Jungiewicz  SP3 Reda

Finalistami zostali:

Lena Lieder – SP3 Reda

Aleksandra Kuc - SP Sopot

Na zakończenie podziękowano wszystkim zwycięzcom wykonania ciekawych prac konkursowych i zaproszono do udziału w następnych konkursach organizowanych w naszej szkole.

Tekst: Mirosława Wróblewska

Zdjęcia: Teresa Dopke