Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Wielkim Maratonie Czytelniczym

W tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego wzięło udział 8710 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z 12 województw. Uczestnicy z 841 szkół pisali testy konkursowe pod opieką 896 nauczycieli. Nagrodzono w sumie 1057 uczniów.

Wśród nagrodzonych w kategorii klas 7-8 z naszej szkoły znaleźli się uczniowie z klas ósmych: 1 laureat-Konrad Wasiuta z 8a, który już po raz trzeci zdobył tytuł laureata i 3 finalistów: Szymon Świeczkowski z 8c, Zofia Bogorodź z 8a,Wiktoria Labuda z 8a, którzy przygotowywali się pod opieką pani Mirosławy Wróblewskiej. W kategorii klas 4-6, nad którą pieczę sprawowała pani Teresa Dopke, Tymoteusz Wróbel z 5a otrzymał wyróżnienie. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 6 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Gratulujemy uczniom ogromnego sukcesu i życzymy dalszego rozwijania pasji czytelniczych.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke, Mirosława Wróblewska