Świetlicowy Turniej Warcabowy

Turniej warcabowy w naszej świetlicy odbywa się już po raz czwarty. Jest to turniej skierowany do najmłodszych w celu spopularyzowania gry i stworzenia alternatywnej zabawy do gier komputerowych. W bieżącym roku na turniej zapisała się wyjątkowo duża ilość dzieci. Cieszył się on ogromnym powodzeniem. Chętni zawodnicy trenowali już od początku roku szkolnego i przygotowywali się, rozgrywając ze sobą zacięte pojedynki.

Konkurs trwał długo, ponieważ uczestniczyło w nim 30 dzieci z klas 1-3. Na początku, w grupach każdy grał z każdym. W kolejnych eliminacjach ćwierćfinałowych i półfinałowych odbywała się selekcja.

Odpadł także ubiegłoroczny zwycięzca broniący tytułu. Do ścisłego finału doszło 4 zawodników, którzy pokonali rywali w rozgrywkach: Konstantinos Giatrakos, Mateusz Leszczak, Jakub Myśliwiec i Leon Kańtoch.

Zawodnicy stoczyli dwuetapowe pojedynki i wyłonili zwycięzcę turnieju. I miejsce zajął Mateusz Leszczak z klasy 2d, II miejsce Konstantinos Giatrakos z klasy 3d, III miejsce Jakub Myśliwiec z klasy 2a i IV Leon Kańtoch z klasy 1b.

Serdecznie gratulujemy laureatom i uczestnikom i zapraszamy do kolejnej edycji już za rok.

Tekst i zdjęcia: Beata Zawal - Brzezińska