Czerwiec w świetlicy.

W tym miesiącu w świetlicy mnóstwo się działo. Z okazji Dnia Dziecka świetliczaki mogły się wczuć w rolę poszukiwaczy skarbów. Po znalezieniu ukrytych literek i ułożeniu hasła dzieci znalazły skrzynię, w której były ukryte drobne upominki – bańki mydlane. Ależ to była radość! Tego dnia na dzieci czekał również poczęstunek: owoce, lody i gofry. A na świeżym powietrzu ciekawe zabawy ruchowe.

Dzieci mogły również zaprezentować swoje hobby.  Anielka z kl. IC pokazała nam wykonane przez siebie obrazy. Z okazji Dnia Przyjaciela rozmawialiśmy o tym, kim jest i jakie cechy powinien mieć przyjaciel. Dzieci losowały również karteczki z dobrym słowem dla przyjaciela i pozowały do zdjęć ze swoimi świetlicowymi przyjaciółmi.

Spędzaliśmy oczywiście mnóstwo czasu na placu zabaw i bawiliśmy w ciekawy sposób. Zrobiliśmy pyszny, truskawkowy sorbet.

Wykonaliśmy też coś wyjątkowego. Zakopaliśmy kapsułę czasu, którą odkopiemy za rok! W kapsule znajdują się zapisane na kartkach życzenia świetliczaków.

Oczywiście nie mogło zabraknąć zajęć na temat bezpiecznego spędzania czasu podczas wakacji. Rozmawialiśmy o niebezpieczeństwach, na które możemy się natknąć. O bezpiecznych zachowaniach nad wodą, w górach i lesie. Zajęcia zakończyliśmy quizem, który był jednocześnie podsumowaniem informacji. Świetliczaki otrzymały również zawieszki z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa.

Rozstrzygnęliśmy również konkurs na wzorowego świetliczaka. W tym semestrze I miejsce zajął Wiktor z kl. IIB, II miejsce Lena z kl. IIB, natomiast III miejsce zajęli: Lena z kl. IID i Kacper z kl. IIA. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Życzymy wszystkim bezpiecznych, słonecznych i radosnych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Tekst: Żaneta Animucka

Zdjęcia: Anna Rokosz, Beata Zawal-Brzezińska, Karolina Kułaga, Marta Januszanis, Żaneta Animucka