Uroczyste pożegnanie klas ósmych

W dniu 22.06.2023r. odbyło się pożegnanie ósmoklasistów. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i insygniów szkoły, a następnie zaśpiewano hymn państwowy. Po hymnie nastąpiło przekazanie symboli szkoły młodszemu rocznikowi.
W dalszej części pani dyrektor Justyna Zabrodzka zabrała głos, zwracając się do młodzieży, rodziców i nauczycieli. Po przemówieniu nastąpiło rozdanie uczniom świadectw ukończenia szkoły podstawowej, dyplomów i nagród. Zostały również wręczone listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce w klasach IV-VIII. Przedstawiciel klas ósmych podziękował gronu pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły za wspólnie spędzone lata, przekazanie wiedzy i wsparcie.
Po części oficjalnej zaczęła się część artystyczna. Została zaprezentowana prezentacja zainspirowana książką pt. „Może”, która ukazuje potencjał drzemiący w każdym człowieku. Podkład słowny wypowiadali uczniowie klas ósmych. Chór ubarwił uroczystość, śpiewając piosenki.
„Wszystko jest możliwe” było przewodnim hasłem pożegnania i niech to zdanie będzie inspiracją w dalszym życiu młodzieży, opuszczającej mury naszej szkoły podstawowej.

Tekst: Anna Galiń-Tatara

Zdjęcia: Małgorzata Terlecka