Wrzesień w bibliotece

Minęły wakacje, wszyscy wróciliśmy wypoczęci do szkoły. Książki też się stęskniły za swoimi czytelnikami i z radością czekają na swoich czytelników, żeby je znów wypożyczali i do domu zabierali. Pięknie  zapraszają i tak do Was przemawiają:

„Witam cię kartek szelestem,

Tytułem na pierwszej stronie,

Witam!

Bo po to przecież jestem,

Żebyś mnie ujął w dłonie,

I czytał.”

Tak więc czytajmy, biblioteka zaprasza i czeka na ,,głodnych” czytelników. Wpadnij do biblioteki

i zobacz, co nowego możesz wypożyczyć, co stoi na półkach i czeka na Ciebie. Przywitaj się

z książkami i rozpocznij swoją przygodę zapisaną na kartkach książki.

Pod koniec sierpnia i na początku września, panie bibliotekarki zajmowały się przyjmowaniem, rozpakowaniem, opracowaniem i rozprowadzaniem podręczników szkolnych, żeby każdy uczeń mógł jak najszybciej je otrzymać. Trzeba było rozpakować niezliczoną ilość kartonów, wszystkie podręczniki przeliczyć, opieczętować, ponumerować, podzielić na klasy, sporządzić imienne listy dla klas… Tak, tak, był to ogrom prac, żeby na początku września każdy uczeń mógł otrzymać swój komplet podręczników. Ale już teraz możemy ,,zająć się” naszymi czytelnikami, doradzić, dotrzeć do poszukiwanych książek i wypożyczać. Już trochę nowości przybyło do biblioteki, z którymi warto się zapoznać, ale i te, które przed wakacjami powiększyły nasz księgozbiór, też na Was czekają.

Zapraszamy, czekamy na Ciebie i drzwi biblioteki szeroko otwieramy. Nie czekaj! A może i Ty otrzymasz tytuł ,,Super Czytelnika”?

Tekst: Mirosława Wróblewska

Zdjęcia: Mirosława Wróblewska, Teresa Dopke