Wycieczka klasy 0c

17 października klasa 0c wybrała się na wycieczkę do Poczty Polskiej w Redzie. Celem naszej wycieczki było zapoznanie się z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych; zadania, jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się, jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Najmłodsze dzieci naszej szkoły oglądały różne pomieszczenia od zaplecza. Mogły zobaczyć, jak ciężka jest torba listonosza. Każde dziecko mogło przybić pieczątkę z datą, jaką przybija się na każdym liście czy kartce. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły wcześniej przygotowane laurki oraz mogły wysłać tajemniczy list. Dzięki naszej wycieczce udało nam się wykonać kolejne zadanie do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Klasa w terenie”, którym było „Wyjście w ciekawe miejsce”.

Tekst i zdjęcia: Joanna Ruszczyńska