Liceum Ogólnokształcące Mundurowe SPARTAKUS w Gdańsku

Szanowni Rodzice i Młodzież Szkół Podstawowych!

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu mundurową szkołę ponadpodstawową – Liceum Ogólnokształcące Mundurowe SPARTAKUS w Gdańsku.

SPARTAKUS to sieć niepublicznych szkół mundurowo-sportowych, które od 10 lat z sukcesem wychowują i  kształcą młodzież w Gdańsku i Kwidzynie, a od 1 września 2024 również w Poznaniu.

Naszym uczniom – Kadetom  oferujemy kompleksową edukację, która obejmuje zarówno naukę przedmiotów ogólnokształcących, zgodnych z podstawą programową MEN, jak i praktyczne szkolenia z  takich dziedzin jak obrona cywilna, ratownictwo, strzelectwo czy pierwsza pomoc oraz innych związanych z służbami mundurowymi.

Szkoła organizuje obozy integracyjne i poligonowo–sprawnościowe, przygotowuje do egzaminów na uczelnie oraz  testów sprawnościowych wymaganych przy przyjęciu do pracy w służbach mundurowych. Młodzież uczy się nie tylko w klasach, ale także poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach pozaszkolnych, uroczystościach patriotycznych, zespołowych projektach i wolontariacie.

Kandydatów do SPARTAKUSA obowiązuje: test sprawnościowy i rozmowa kwalifikacyjna.

W nadchodzącym roku szkolnym 2024/2025 przyjmujemy zapisy do klasy I:

• Straży Granicznej,
  • Policyjno-Detektywistycznej pod patronatem Wojewódzkiej Komendy Policji w Gdańsku,
  • Oddziału Przygotowania Wojskowego pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.

Beata Lewandowska