Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie

 • Kalendarium

  Środa, 2020-05-27

  Imieniny: Amandy, Jana

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 981036
  • Do końca roku: 218 dni
  • Do wakacji: 30 dni

Wyjazd do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej

W dniu 17 czerwca 2019 roku uczniowie klas IV a i IV d pod opieką p. Karoliny Hajdel, p. Doroty Klebby-Rychłowskiej, p. Anny Mańskiej i p. Patryka Wielmowca wzięli udział w wyjeździe do wejherowskiego Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.

Podziwianie bogatych zbiorów muzealnych i interesujących wystaw dotyczących dziedzictwa kulturalnego naszego regionu to nie jedyne atrakcje, które czekały na czwartoklasistów. Podczas niezwykle barwnej i zajmującej lekcji muzealnej uczniowie mieli okazję zaznajomić się z ginącymi umiejętnościami artystycznymi oraz poznać tło historyczne, ważne postaci i ciekawe fakty na temat sztuki ludowej Kaszub.

Co więcej, dzieci mogły również osobiście przekonać się jak wymagająca jest gra na tradycyjnych instrumentach, natomiast warsztaty kaszubskiego wzornictwa użytkowego pozwoliły poznać arkana samodzielnego zdobienia lnianych toreb.

Po tak zajmujących doświadczeniach obydwie klasy czwarte udały się do pobliskiego Parku Miejskiego, by w promieniach czerwcowego słońca i niemal wakacyjnej atmosferze zrelaksować się na pikniku na łonie natury, a następnie przespacerować się po wejherowskim rynku.

Wszyscy uczestnicy wycieczki będą niewątpliwie mile wspominać wspólnie spędzony czas, który był niebywałą okazją nie tylko do nauki i integracji, lecz również wyśmienitej zabawy i zasłużonego, aktywnego wypoczynku.

 

Tekst i zdjęcia: Patryk Wielmowiec