Kaszubska Olimpiada Sportowa w Lipuszu

"Chto kaszëbsczi jãzëk znaje, do Lipùsza chùtkò gnaje" - takie hasło wymyślone przez jedną z uczennic towarzyszyło nam w tej wyprawie. Strzelanie z procy, dźwiganie kogoś na desce, gra w guziki, toczenie koła od roweru, chodzenie na szczudłach... czy takie wyczyny mogą być dyscyplinami olimpijskimi? Na Kaszubskiej Olimpiadzie Sportowej w Lipuszu - jak najbardziej. Naszą szkołę reprezentowała dzielna drużyna uczniów klas czwartej i piątej, uzupełniona zawodniczkami z klas trzecich. Byli to: Maja Grabowska, Amelia i Lena Wrzesińskie (4c), Szymon Tyszer, Antonina Więcek (5b), Amelia Barszcz, Amelia Falkowska, Justyna Sikora, Amelia Skurtys, Alicja Zarzycka (3b) i Otylia Neumann (3c).  Wszyscy spisali się na medal i zmierzyli się z tymi konkurencjami z wielką odwagą i determinacją. Brązowy medal w niełatwym skòczkù (podbijanie półkolistego drewienka kijem) wywalczył dla szkoły Szymon Tyszer z klasy 5b. Wybraliśmy się tam wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 4, dzięki czemu daleka podróż aż tak się nie dłużyła, mogliśmy też poznać nowych kolegów i koleżanki. To był dzień pełen sportowych emocji i pozytywnych wrażeń.

Tekst i zdjęcia: Anna Świstun