Świetlicowy Turniej Warcabowy rozstrzygnięty

20 czerwca zakończył się ostatni etap turnieju warcabowego dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Wśród uczestników byli uczniowie klas 1-3, którzy już uczestniczyli w ubiegłorocznych rozgrywkach i poznali zasady turniejowe. Łącznie we wszystkich etapach brało udział 16 uczniów, którzy wcześniej próbowali swoich sił z kolegami podczas pobytu w świetlicy. Każdy gracz musiał przejść wszystkie etapy od eliminacji aż do ćwierćfinału. Zawodnicy, którzy uzyskali najlepsze wyniki przechodzili dalej do półfinału, a następnie najlepsi walczyli o finał.

Wśród faworytów znajdowała się zwyciężczyni ubiegłorocznego turnieju Katarzyna Śledziewska z klasy 3a. Jednak w tym roku nie udało się Kasi obronić tytułu mistrza warcabów, ale dostała się do finału.

I miejsce w turnieju zajął Borys Szumotalski  z klasy 1b, który nie przegrał żadnego pojedynku i z wynikiem 24 punktów uzyskał pierwsze miejsce w turnieju. Drugie miejsce zajął Piotr Much z klasy 3a z wynikiem 21 punktów, a trzecie Katarzyna Śledziewska także z klasy 3a, która uzyskała 15 pkt. Organizatorem konkursu była Beata Zawal – Brzezińska wspomagana przez wszystkich nauczycieli świetlicy. Nagrody zwycięzcom wręczyła pani wicedyrektor Ewa Ryś.

Serdecznie gratulujemy laureatom i mamy nadzieję, że w przyszłym roku także wezmą udział w kolejnej edycji turnieju.

Tekst: Beata Zawal-Brzezińska

Zdjęcia: Żaneta Animucka