Sukcesy uczennic naszej szkoły w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE BIOLOGICZNYM oraz w POMORSKIEJ LIDZE ZADANIOWEJ „ZDOLNI Z POMORZA” z biologii

Konkursy przedmiotowe są doskonałą okazją, aby wykazać się nie tylko wiedzą, ale również pasją do nauki. Uczniowie biorący w nich udział muszą opanować cały zakres materiału z podstawy programowej, ale także wiadomości i umiejętności wykraczające poza zakres wiedzy zdobytej w szkole na zajęciach.

Alicja Pleszczyńska z klasy 8a zdobyła tytuł Laureata, czyli najwyższe osiągnięcie w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Biologii. To zadanie trudne i wymagające ogromnej pracy, wielu wyrzeczeń, ale przede wszystkim talentu. W nagrodę w pierwszej kolejności będzie przyjęta do wybranej przez siebie szkoły średniej. To wielki sukces!

Uczennice z klasy 8a: Lilianna Kreft, Alicja Pleszczyńska i Kinga Hupka brały udział w Pomorskiej Lidze Zadaniowej z biologii edycja 2021/2022. Konkurs był realizowany w trzech etapach: kwalifikacyjnym, powiatowym i wojewódzkim. Na etapie kwalifikacyjnym i wojewódzkim uczennice rozwiązywały test wiedzy z biologii,  etap powiatowy składał się z 5 różnych zadań do wykonania m.in. przeprowadzenie i udokumentowanie doświadczenia, napisanie eseju, wykonanie prezentacji multimedialnej, analiza artykułów biologicznych.

Alicja Pleszczyńska zdobyła tytuł Laureata, a Lilianna Kreft  zdobyła tytuł Finalisty etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z biologii dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej w roku szkolnym 2021/2022 zorganizowanej w ramach projektu Zdolni z Pomorza.

Ogromne sukcesy uczennic to nie tylko zasłużona nagroda za ciężką pracę, ale i piękny przykład dla innych do naśladowania. Tacy uczniowie są dumą nauczycieli, szkoły i rodziców.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: Urszula Obłuda