Wycieczka klas 8a, 8b i 8d do Warszawy

W dniach 14-16.09.2022r. klasy 8a, 8b i 8d pod opieką: Barbary Kisiel, Karoliny Hajdel, Eweliny Miszkiewicz, Barbary Stenzel i Patryka Wielmowca, wybrały się na wycieczkę do Warszawy pod hasłem „Poznaj stolicę”! Pierwszego dnia, po bardzo wczesnej pobudce i przejeździe autokarem do stolicy, uczniowie zwiedzili ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, obejrzeli seans w Planetarium oraz poznawali tajniki nauki w Centrum Kopernika.

Drugi dzień wyprawy rozpoczął się od wizyty na Giełdzie Papierów Wartościowych i spaceru po Łazienkach Królewskich. Następnie uczniowie zostali przewiezieni do pałacu w Wilanowie, gdzie odbyli ciekawą lekcję muzealną. Kolejny punkt programu to przejażdżka warszawskim metrem z Imielina do Centrum, gdzie czekała kolejna atrakcja w postaci wjazdu na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd można było podziwiać panoramę całej Warszawy. Zwieńczeniem tego dnia była niezwykle wyczekiwana przez młodzież wizyta w centrum handlowym Złote Tarasy. Ostatni dzień wycieczki rozpoczął się od spaceru z przewodnikiem po Starym Mieście. Następnie uczniowie zwiedzili Zamek Królewski. Ostatnim punktem programu była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Tekst i zdjęcia: Barbara Stenzel