Jesienne smakołyki w klasie 3b

„Jesienne smakołyki”- pod takim hasłem klasa 3b przywitała pierwszy dzień kalendarzowej jesieni – 23 września.

Dzieci przyniosły do szkoły  skarby z ogródków i lasów, które ukryły się w słoikach. W   klasie rozniósł się zapach lata, które właśnie odeszło na zasłużony odpoczynek. Uczniowie samodzielnie przygotowywali sobie kanapki z różnymi, słodkimi przetworami. Nie zapomnieli też o dawce witamin, zarówno świeżych jak i tych, które były w słoiku.

Była to lekcja poświęcona zdrowemu odżywianiu, ale przede wszystkim umiejętności dzielenia się swoimi pasjami. Miło było posłuchać, która mama, babcia czy też tatuś robi najlepszy dżem na świecie. Dzieci miały okazję pochwalić się wyrobami swoich najbliższych oraz docenić smak domowych wyrobów. Lekcję bogatą w cudowne  smaki i zapachy zaliczamy do udanych.

Tekst i zdjęcia: Maria Szymoniak