Maraton Czytelniczy wystartował!

Ogólnopolski Wielki Maraton Czytelniczy (WMCZ) w  roku szkolnym 2022/23 uważamy za otwarty  i rozpoczęty!

Uczniowie z klas 7 - 8 po raz dwunasty biegną w maratonie, natomiast uczestnicy z klas 4 - 6 po raz czternasty.

Przed nami cały rok szkolny wytężonej pracy, żeby dobiec na finisz i móc zdobyć tytuł laureata lub finalisty w Ogólnopolskim Wielkim Maratonie Czytelniczym. W tym roku szkolnym uczestniczy w konkursie 24 uczniów z klas 7-8 pod opieką p. Mirosławy Wróblewskiej i 6 uczniów z klas 4-6 pod opieką p. Teresy Dopke. Konkurs przebiega pod hasłem ,,W lustrze książki” dla klas 7-8 oraz ,,Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla klas 4-6.

Każdy uczestnik jest zobowiązany do przeczytania siedmiu książek podanych przez organizatorów i napisania testu do każdej z nich. Pierwszy test już za nami. Możemy powiedzieć ,,Pierwsze koty za płoty”. Ostatni test piszemy w kwietniu i czekamy na wyniki z całości. Suma uzyskanych punktów stanowi końcowy wynik.

Wszystkim uczestnikom Maratonu życzymy powodzenia, uzyskania jak najwyższych wyników oraz ciekawych książek do czytania, które na długo zostaną w pamięci.

,,Brawo Wy”, którzy kochacie książki, lubicie czytać i podjęliście się wysiłku uczestnictwa w Maratonie Czytelniczym.

Tekst: Mirosława Wróblewska

Zdjęcia: Mirosława Wróblewska, Teresa Dopke