W naszej świetlicy dzieją się wspaniałe rzeczy

Co to był za tydzień na świetlicy, pełen kreatywnej i twórczej  pracy, wielu zabaw i gier zespołowych. Na początku tygodnia dzieci zapoznały się z tradycją obchodzenia dnia ,,Wszystkich Świętych” i wykonały piękne prace plastyczne.

Dzieci wykonały dwa zadania z projektu ,,W tekturowym świecie świetnie bawić się będziecie”:

• uczyliśmy się składać orgiami
  • wykonaliśmy zamek strachu z rolek papierowych.

Powstały kreatywne prace plastyczne: dynie z kółek, dynie wyklejane skorupkami fistaszków, dynie wyklejane  papierem oraz papierowe pajęczyny z pająkami. Świetliczaki drążyły dynie i wykonywały w nich eksperyment z lawą z octu i sody, emocji i zabawy było wiele. Tydzień zakończyliśmy ,,Mistrzostwami  Dyniowymi”, w których dzieci rywalizowały w grupach w pięciu konkurencjach:

• Sztafeta w toczeniu dyni,
  • Rzut do dyniowego celu
  • Kółko i krzyżyk w wersji dyniowej
  • Gra balonem
  • Najpiękniejszy rysunek dyni.

Tekst: Marta Januszanis

Zdjęcia: Karolina Kułaga, Żaneta Animucka, Marta Januszanis