Koszykarki z SP3 Wicemistrzyniami Powiatu Wejherowskiego w Koszykówce 3x3

10 listopada w  hali sportowej SP6 w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Trójkach Koszykarskich w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

W zawodach wzięły udział zespoły dziewcząt z sześciu gmin  powiatu. Barwy Redy reprezentowały uczennice naszej szkoły.

Dziewczęta z SP3, po rozegraniu dwóch meczów, wyszły zwycięsko z grupy i stoczyły walkę z Orlem o awans do ścisłego finału, co im się udało w mistrzowskim stylu. W finale spotkały się z reprezentantkami Wejherowa, które na co dzień trenują w Basket Ósemka. Dziewczęta walczyły o złoto jak równy z równym, pokazując bardzo duże umiejętności we wszystkich elementach gry. Uczennice naszej szkoły ostatecznie zdobyły Wicemistrzostwo Powiatu Wejherowskiego w Koszykówce 3x3, co jest bardzo dużym sukcesem i za co należą się ogromne gratulacje! Drużyna z SP3, oprócz pokazania dużych umiejętności i sportowego charakteru, wykazywała się kulturą osobistą, kierując się na każdym kroku zasadami fair play.

Skład drużyny SP3 reda: Dominika Bietzke, Zuzanna Paluch, Lena Michels , Oliwia Olszewska, Nikola Rózga.

Tekst i zdjęcia: Karolina Hajdel