Mistrzowie pięknego czytania po kaszubsku

Dnia 9 listopada odbył się w Redzie miejski etap konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô. Dzieci uczące się języka kaszubskiego czytały wiersze lub legendy Janusza Mamelskiego. Miały za zadanie przeczytać tekst poprawnie, ale i w ciekawy sposób, tak aby zainteresować słuchaczy. Tego niełatwego zadania i tym samym reprezentowania naszej szkoły podjęli się następujący uczniowie: Zuzanna Dunst 1d, Lena Czaja 2b, Hanna Bobin 2d, Bruno Lis 2d, Amelia Barszcz 4b i Weronika Hinc 4e.

W kategorii klas 1-2 miejsce trzecie zdobyła Hanna Bobin, miejsce drugie Zuzanna Dunst, a miejsce drugie w kategorii klas 3-4 wywalczyła Weronika Hinc. Zuzia i Weronika będą reprezentować szkołę  2 grudnia na etapie gminnym w Szemudzie. Trzymamy kciuki!

Tekst i zdjęcia: Anna Świstun