Szkolne Mikołajki

Z okazji Mikołajek klasy 4b,4c i 4e oraz klasy 5a i 5d pojechały w piątek 2 grudnia do Teatru Muzycznego w Gdyni na sztukę pt. „Piotruś Pan”. Natomiast klasy 5c i 5b przedstawienie obejrzały 7 grudnia, a klasa 7a dzień wcześniej. Spektakl bardzo podobał się młodzieży dzięki świetnej grze aktorskiej oraz wspaniałym dekoracjom i efektom 3D.

Całość uświetniła dobrze dobrana muzyka do poszczególnych scen. Spektakl dostarczył niezapomnianych wrażeń i na  pewno stanowił zachętę do uczęszczania do teatru w przyszłości. Klasy 4a i 4d odwiedziły Air Space, który dostarczył im niezapomnianych wrażeń. Kolejną atrakcją w szkole z okazji Mikołajek był Święty Mikołaj i jego dwa renifery, którzy wszystkim grzecznym uczniom począwszy od klas 0 do klas 8 rozdawali lizaki. W tym dniu działała również kawiarenka z piernikami i galaretkami. Tradycyjny dzwonek został zastąpiony świąteczną melodią. Dodatkową atrakcją był I etap plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku. Uczniowie klas  4-8 wybierali najmodniejsze słowo i podawali jego znaczenie. II etap plebiscytu rozstanie przeprowadzony w przyszłym tygodniu i wówczas przekonamy się, które słowo jest najpopularniejsze w tym roku w naszej szkole.

Wszystkie te przedsięwzięcia nie odbyłyby się, gdyby nie zaangażowanie nauczycieli oraz rodziców. Jednak najserdeczniejsze podziękowania kierujemy do naszych uczniów, którzy bardzo chętnie włączali się w przygotowania wszelkich akcji, służąc pomocą i dobrymi radami.

Biblioteka także przybrała mikołajkowy wygląd i 6 grudnia zaproponowała czytelnikom kilka niespodzianek, było książkowo, słodko i krzyżówkowo.

Kilka klas młodszych wybrało się do kina na film „Dziwny świat”, a dzieci pozostające w szkole też nie mogły narzekać na brak atrakcji, upominków i słodkich poczęstunków.

Z okazji Mikołajek klasy zerowe wybrały się do sali zabaw Croco Roco w Redzie, gdzie wesoło spędziły czas na zabawie. Dzieci uczestniczyły też w warsztatach w ozdabianiu świątecznych pierników oraz spotkały się z Mikołajem, który obdarował dzieci prezentami i dla którego przedszkolaki przygotowały wierszyki i piosenki. Na koniec wszyscy z apetytem zjedli pizzę, po której w doskonałych nastrojach i z podarunkami udali się do domów.

Najcenniejsze, co możemy podarować drugiemu człowiekowi to czas, a ten spędzony w dobrym towarzystwie i fantastycznej atmosferze stanowi wartość nieocenioną. Taki był właśnie czas mikołajkowy w naszej szkole.

Tekst: Hanna Rojek, Klaudia Miotk, Teresa Dopke

Zdjęcia: Teresa Dopke, Hanna Rojek, Nauczyciele klas 0 – 3