Mikołajki w świetlicy

Nasz mikołajkowy tydzień rozpoczęliśmy od spotkania ze świetlicowymi ekspertami od piłki nożnej - Kubą i Dawidem z klasy 2A. Chłopcy przedstawili historię footballu, pokazali przeróżne triki piłkarskie i wytłumaczyli pani Asi na czym polega spalony.

Natomiast 6 grudnia obchodziliśmy w świetlicy Mikołajki. Z tej okazji dzieci mogły wykonać swoje mikołajkowe przypinki, zagrać w quiz dotyczący wiedzy o św. Mikołaju. A także zrobić sobie zdjęcia w pięknych fotobudkach, które z pomocą świetliczaków wykonała pani Karolina. Było to zarazem kolejne wykonane przez nas zadanie projektu „W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie”. W Mikołajki na dzieci czekał też słodki poczęstunek - pierniczki i babeczki. Przez cały tydzień powstawały również przepiękne prace: mikołaje z papieru, mikołaje wyklejane watą i przepiękne portrety św. Mikołaja. Dzieci napisały również do niego listy.

Ponadto spędzaliśmy aktywnie czas na sali gimnastycznej.

Z pewnością był to tydzień pełen pozytywnych wrażeń!

Tekst: Żaneta Animucka

Zdjęcia: Karola Kułaga, Marta Januszanis, Żaneta Animucka