Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa Sztuką”

Kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu „Zabawa Sztuką” za nami.

W tym tygodniu w świetlicy szkolnej wykonaliśmy bombki inspirując się twórczością i stylem tworzenia Jacksona Pollocka. Na początku dzieci miały okazję poznać dzieła artysty, a następnie jego niepowtarzalny sposób pracy. Pollock posługiwał się metodą drippingu, polegającą na szybkim i gwałtownym spryskiwaniu, ochlapywaniu lub polewaniu leżącego płótna różnokolorową farbą o zróżnicowanej konsystencji (od zupełnie płynnej do zmieszanej np. z piaskiem, kamykami, muszelkami lub tłuczonym szkłem). I tak nasze prace powstawały pod wpływem chwili, a dzieci co chwilę dolewały kolejną warstwę farby, tworząc tym samym niepowtarzalne wzory. Niektóre z ozdób zostały posypane brokatem, bądź ozdobione w inny sposób. Sam proces tworzenia przebiegał w bardzo radosnej atmosferze i był ciekawym doświadczeniem.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Brzezińska