Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku 2022 w naszej szkole został rozstrzygnięty!

Po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się wybory na Młodzieżowe Słowo Roku. Ten ogólnopolski plebiscyt rokrocznie budzi ogrom emocji, więc panie Hanna Rojek oraz Anna Zwierzycka-Richert postanowiły sprawdzić, jakie słowo wybiorą uczniowie naszej szkoły. W mikołajki odbył się pierwszy etap, czyli zgłaszanie kandydatów. Do finałowej szóstki weszły wyrazy: odklejka, XD, essa, betoniarz, Gilbert, NPC. 15 grudnia uczniowie skanowali telefonami kod QR, który przekierowywał ich do ankiety internetowej, w której mogli głosować na swojego faworyta. Przez pierwsze godziny odklejka oraz NPC konkurowały o pierwsze miejsce, ale ostatecznie wygrało słowo NPC, które pochodzi z nomenklatury związanej z grami i oznacza niewyróżniającą się osobę.

Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udział w plebiscycie! Mamy nadzieję, że wywołał on w Was wiele pozytywnych emocji :)

Tekst: Anna Zwierzycka-Richert