„Idą Święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!”

Nasza szkoła po raz kolejny dołączyła do projektu „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!”, którego organizatorem jest Fundacja Dbam o Mój Z@sięg. Głównym celem kampanii jest przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci, a także wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych w społeczeństwie, w którym tak ważną rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.

Uczniowie z klas 1a, 1b, 1d, 2a, 2c, 2d, 3c otrzymali, przygotowane przez fundację, oryginalne kartki świąteczne. Uczniowie wypisywali życzenia świąteczne, naklejali znaczki, a także adresowali kartki. Wszystko po to, by wysłać pocztówki do swoich najbliższych.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się w akcję i wysyłania życzeń tradycyjną drogą. Pamiętajmy, że napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować.

IDĄ ŚWIĘTA. ODŁÓŻ TELEFON, WŁĄCZ RELACJE! Niech to hasło kampanii przyświeca nam nie tylko podczas świąt, ale każdego dnia!

Tekst: Barbara Mikuś

Zdjęcia: Wychowawcy klas