Mikołaje i Mikołajki w bibliotece!

Do biblioteki przybyło ponad 120 Mikołajów i Mikołajek, którzy obdarowali naszą szkolną bibliotekę prawie 400 książkami. Był to odzew na grudniową akcję biblioteki ,,I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem. Podaruj książkę bibliotece”. Nasi czytelnicy nie zawiedli i podarowali bibliotece książki o zróżnicowanej tematyce i dla różnych grup wiekowych. Przed biblioteką stanęła choinka ubrana w bombki z nazwiskami i imionami tych, którzy przynieśli książki. Każdy z dużą niecierpliwością oczekiwał na pojawienie się jego bombki na choince, żeby ją wyszukać wśród tak wielkiej ilości innych. Uczniowie otrzymali też wpis do dziennika z pochwałą za udział w akcji. Rekordzistami okazały się klasy 4A i 0A, każda z nich podarowała ponad 30 książek, oraz klasa 1A- 26 książek. Byli też tacy Mikołajowie, którzy przynieśli więcej niż 10 książek.

Wszystkim Mikołajom dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt!

Tekst i zdjęcia: M. Wróblewska