Pomaganie jest piękne…

Okres zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia to czas niezwykły, kiedy dzielimy się z innymi tym, co w nas najlepsze: dobro, wrażliwość, empatia. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć darami  Oddział Dziecięco-Młodzieżowy WSP w Gdańsku. W naszą akcję zaangażowali się uczniowie i rodzice całej szkoły. Świetliczaki tworzyły piękne kartki świąteczne podczas warsztatów, które poprowadziła pani Justyna Miloch. Życzeń było tak dużo, że na pewno każdy młody pacjent szpitala został nią obdarzony i poczuł, że jest ważny i ktoś o nim myśli. Do życzeń  postanowiliśmy dołączyć materiały plastyczne, które są wykorzystywane podczas różnych zajęć na oddziale. Zbieraliśmy też słodycze, aby umilić dzieciakom czas świąt, który będą musiały spędzić w szpitalu z dala od domu. Odzew był niesamowity. Uzbieraliśmy trzy duże kartony słodyczy i tyle samo artykułów plastycznych. Wszystko trafiło już na oddział. Pani oddziałowa była wzruszona naszą szczodrością i pięknym gestem. W podziękowaniu przekazali szkole  obrazek  i życzenia świąteczne z bardzo wymownym cytatem: „Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to wszystko, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić”.

Tekst: Izabela Jarzębska-Pawłowska

Zdjęcia: Izabela Jarzębska-Pawłowska, Karolina Kułaga, Anna Szablewska