Super Czytelnicy Stycznia

W styczniu żyliśmy feriami zimowymi. Były to wspaniałe dwa tygodnie pełne odpoczynku od szkoły, lekcji, zadań domowych. Spędzaliśmy czas wolny tak, jak sobie wymarzyliśmy. Niektórzy wykorzystali ten czas na zaległości czytelnicze i ,,pochłaniali” książki, na które wcześniej brakowało czasu. Można było wypożyczyć z biblioteki szkolnej, na te dwa tygodnie, tyle książek, ile się chciało. Spora grupa uczniów z tego skorzystała i to był strzał w dziesiątkę. Poczytali sobie, spędzili miło czas i to poskutkowało dodatkowo tym, że uzyskali tytuł Super Czytelnika miesiąca stycznia. Byli to uczniowie zarówno młodszych jak i starszych klas.

Klasy  młodsze:

Julia Pracel  kl. 3B

Tymoteusz Gwiazda  kl. 3B

Antoni Siuda  kl. 2C

Wiktoria Narloch  kl.1D

Klasy starsze:

Anastazja  Żala  kl. 5C

Lena Rompca  kl. 4A

Jakub Zadrożny  kl. 8D

Gratulujemy Super Czytelnikom stycznia i czekamy już na Super Czytelników lutego.

Pamiętajmy, że:

- są książki, które pozwalają zrozumieć wiele zjawisk i problemów, z którymi spotykamy się na co dzień, a które dorosłym mogą wydawać się zbyt błahe ( dlatego warto czytać).

- dobra książka nie boi się trudnych tematów skomplikowanych emocji, przełamania tabu, dlatego jest świetnym tematem do rozmów o uczuciach, marzeniach i lękach, a dorosłym może przybliżyć świat widziany oczami dzieci i młodzieży (dlatego warto czytać). Przywołujmy w rozmowach książki podejmujące taką tematykę. Pamiętaj, że książki, które możesz wypożyczyć z bibliotek, niosą ze sobą te ważne i uniwersalne przesłania. Podsuwają nam ciekawe tematy ujęte w treść książki z ciekawą fabułą. Biblioteka pozdrawia wszystkich czytelników, a książki czekają żeby je wypożyczyć.

Tekst i zdjęcia: Mirosława Wróblewska