,,Dzień Nutelli”, ,,Dzień Pizzy”, oraz Turniej Puzzlowy w świetlicy

W tym tygodniu w świetlicy nie mogliśmy narzekać na  nudę, wykonaliśmy wiele prac plastycznych, obchodziliśmy wiele dni tematycznych oraz odbył się turniej puzzlowy.

W poniedziałek obchodziliśmy ,,Dzień Nutelli” i z tej okazji dzieci przygotowały smakowite przekąski z wafelków z nutellą.  We wtorek odbyły się zajęcia pt. ,,Bezpieczeństwo w Internecie”, podczas których świetliczaki dowiedziały się, jak w bezpieczny sposób korzystać z Internetu. Uczniowie oglądali filmiki edukacyjne, rozwiązywali quizy, a na koniec, wykorzystując zdobyte informacje na zajęciach, wykonały wspólnie plakat. W środę odbył się turniej puzzlowy, w którym  dzieci podzielone na drużyny rywalizowały  układając puzzle na czas. Wyniki wyglądały następująco: I miejsce zajęła grupa Wilkołaczki, II miejsce - Ekipa Fortnite, III miejsce -Książkokłaki, IV miejsce – drużyna Konie, V miejsce –Puzzlokotki. W czwartek świętowaliśmy ,,Międzynarodowy Dzień Pizzy” i dzieci wykonały z masy solnej smacznie wyglądające pizze.

Zrealizowaliśmy również trzy zadania z projektu ,,W tekturowym świecie, świetnie bawić się będziecie”:

- makieta miasta zimą z kartonowych pudełek i rolek po papierze toaletowym,

- makieta zimowa przedstawiająca Arktykę,

- papierowe czapki z gazet.

To był bardzo ciekawy tydzień i już nie możemy doczekać się kolejnego.

Tekst: Marta Januszanis

Zdjęcia: Żaneta Animucka, Karolina Kułaga, Marta Januszanis