Kim będę jak dorosnę? - zajęcia w świetlicy

W minionym tygodniu skupiliśmy się na poznaniu różnych zawodów. Rozmawialiśmy na temat pracy człowieka, kim z zawodu są rodzice dzieci. Kategoryzowaliśmy zawody. Graliśmy w kalambury. Rozwiązywaliśmy różne quizy i wykreślanki z nazwami zawodów. Byliśmy przez chwilę murarzami, malarzami, krawcami i kucharzami.

Aniela z 1c przeprowadziła zajęcia plastyczne dla dzieci, ponieważ oznajmiła, że gdy dorośnie chce zostać przedszkolanką ("ale tylko dla pięciolatków, nie dla sześciolatków, proszę Pani").

Zaprosiliśmy do świetlicy różnych gości. Odwiedził nas muzyk, który pozwolił dzieciom pograć na swojej gitarze elektrycznej. Nasza pani Beata zaprezentowała swoje dzieła sztuki i poprowadziła zajęcia z malarstwa. Odwiedził nas również... górnik morski, który pracuje na co dzień na Morzu Bałtyckim na platformie. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda praca górnika na morzu, co wydobywa i dlaczego obchodzi również Barbórkę.

Dzieci opowiadały nam również kim zostaną, kiedy dorosną. Często zaskakiwały nas swoimi marzeniami, ale za wszystkie trzymamy kciuki!

Tekst: Karolina Kułaga

Zdjęcia: Żaneta Animucka, Marta Januszanis, Karolina Kułaga