Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Warsztaty profilaktyczne

W dniu 21.02.2023r. wszystkie klasy VIII wzięły udział w warsztatach profilaktycznych nt.: „Skutki prawne i zdrowotne zażywania substancji psychoaktywnych w rozbiciu na narkotyki i dopalacze”. Szkolenie prowadziła pani nadkomisarz mgr Elwira Lelental, która od wielu lat zajmuje się tą tematyką i prowadzi prelekcje na terenie całego kraju. Oprócz tego jest Prezeską Fundacji Nowe Życie, która pomaga młodym ludziom wyjść z nałogu.

Prowadząca na początku omówiła temat przestępczości narkotykowej i sposoby walki z uzależnieniami. Następnie przedstawiła skutki zdrowotne, prawne, psychiczne i fizyczne kontaktu z narkotykami, dopalaczami i innymi środkami psychoaktywnymi poparte licznymi przykładami z codziennej pracy. Wiarygodność przekazu i sposób prowadzenia zajęć wywarły duże wrażenie na wszystkich uczestnikach, którzy słuchali z zapartym tchem. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania o nurtujące ich kwestie. Spotkanie było  bardzo pouczającą „lekcją życia”, która miejmy nadzieję będzie miała wpływ na podejmowane przez młodzież właściwe decyzje dotyczące substancji psychoaktywnych i ich pochodnych.

Spotkanie odbyło się dzięki Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, który zorganizował  spotkanie.

Tekst i zdjęcia: Izabela Jarzębska-Pawłowska