Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Konkurs Recytatorki Poezji i Prozy Polskiej w klasach 4-8

27 lutego odbył się szkolny konkurs recytatorski w sali 206 o godz. 12.45. W składzie komisji znalazły się panie: Justyna Zabrodzka, Anna Galiń-Tatara, Mirosława Niewiadomska, Anna Zwierzycka-Richert oraz Hanna Rojek.

W kategorii Recytacji Poezji i Prozy Polskiej wyłoniono następujących zwycięzców: I miejsce zdobyła Zuzanna Pracel  z klasy 7a, II miejsce wywalczył Konrad Wasiuta z klasy 8a, natomiast na 3 miejscu uplasował się Jakub Rojek z klasy 5a. Wyróżnienia otrzymały uczennice klasy 4a: Rozalia Ferra, Sara Czapiewska oraz Lena Stolarczyk. Natomiast w kategorii Polskiej Poezji Śpiewanej I miejsce zdobyła Anna Falkowska z klasy 6d.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy doboru wierszy i fragmentów prozy oraz nietuzinkowej interpretacji tekstu, a także pięknej dykcji i intonacji. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci książek i notesów z długopisami.

Tekst i zdjęcia: Hanna Rojek