Reda - nasze miasto!

W ubiegłym tygodniu w świetlicy odbyły się zajęcia, na których dzieci miały okazję poznać bliżej nasz region oraz kulturę kaszubską. Rozmawialiśmy o najważniejszych i najciekawszych miejscach w Redzie. Rozwiązywaliśmy quiz z wiedzy o naszym mieście. Świetliczaki wykonały również prace plastyczne przedstawiające flagę oraz herb Redy. Zapoznaliśmy się z kulturą kaszubską, oglądaliśmy filmik pt. ,, Niesamowite Kaszuby i Kaszubi”. Dzieci wykonały piękne zakładki do książek z kaszubskimi wzorami.

W poprzednim tygodniu świętowaliśmy również ,,Dzień Dinozaura” oraz ,,Dzień Niedźwiedzia Polarnego”. Świetliczaki zamieniły się w archeologów  i musiały odkopać szczątki dinozaurów oraz wydobyć dinozaury z wiecznej zmarzliny. Powstały również prace plastyczne przedstawiające urocze  misie polarne.

Na koniec tygodnia odwiedziły nas  harcerki, które zaprezentowały zasady panujące w harcerstwie oraz zorganizowały zabawy, przy których wszyscy wspaniale się bawili. Dzieciom tak bardzo się spodobało, że same zapragnęły dołączyć do harcerstwa.

Tekst: Marta Januszanis

Zdjęcia: Karolina Kułaga, Żaneta Animucka, Marta Januszanis