Uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Zostań Pisarzem!”

3 marca br., w Międzynarodowy Dzień Pisarzy, na sali gimnastycznej w naszej szkole, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym dla klas I-III „Zostań Pisarzem!”. Konkurs polegał na wymyśleniu komiksu, wiersza lub opowiadania, którego głównym bohaterem był bocian Stefan. Celem konkursu było, m.in. łączenie umiejętności literackich i plastycznych,  a także rozwijanie zainteresowań uczniów i ich wrażliwości estetycznej.

W konkursie wzięło udział 23 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2, nr 3, nr 5 i nr 6 w Redzie. Wszystkie opowiadania, wiersze i komiksy o bocianie Stefku były bardzo ciekawe. Powstały niesamowite historie o bocianiej rodzinie, o niezwykłych marzeniach i przygodach bociana Stefana. Spośród prac nagrodzono 4 i przyznano 6 wyróżnień. Najlepsze prace należały do: Magdaleny Wojciechowskiej (SP nr 2 w Redzie), Nadii Licau (SP nr 6 w Redzie), a także Nikoli Lesińskiej (SP nr 3 w Redzie) i Marii Karbowskiej (SP nr 6 w Redzie). Wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali cenne nagrody z rąk pani dyrektor Justyny Zabrodzkiej.

Uroczystość uświetnili nasi utalentowani uczniowie i uczennice, którzy dali popis swoich umiejętności wokalnych, recytatorskich i tanecznych. Byli to: Julia Pracel z kl. IIIb, Hanna Szablewska z kl. IIIb, Nikola Tryba z kl. IIIc, Julia Rosińska z kl. IIIb, a także klasa IIb, która wykonała nastrojowy układ taneczny. Organizatorkami konkursu były Panie: Anna Siuda, Anna Jankowska i Barbara Mikuś.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom, za udział w konkursie i zachęcamy do brania udziału w kolejnych przedsięwzięciach, organizowanych przez naszą szkołę.

Tekst: Barbara Mikuś

Zdjęcia: Teresa Dopke