Dzień Dentysty w klasie 0c

6 marca dzieci z klasy 0c obchodziły „Dzień Dentysty”. W tym dniu w naszym przedszkolu bawiliśmy się do piosenki „Szczotka, pasta”. Tworzyliśmy komplety przyborów służących do mycia zębów (kubek, szczotka, pasta). Oprócz tego przedszkolaki miały okazję bliżej poznać pracę dentysty, a przede wszystkim przełamać lęk i nieśmiałość przed wizytą w gabinecie stomatologicznym oraz utrwalić wiedzę na temat profilaktyki oraz higieny jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo myć zęby oraz  poznały różne ciekawostki na temat zdrowego odżywiania m.in., dlaczego należy chrupać marchewkę oraz czego unikać podczas posiłku. Wspólnie bawiliśmy się w „Zdrowy ząb i chory ząb”. Zrobiliśmy ciekawą pracę plastyczną, na której dzieci przyklejały ząbki z fasoli białej.

Tekst i zdjęcia: Joanna Ruszczyńska