Dzień Kobiet w świetlicy

W minionym tygodniu świętowaliśmy w świetlicy Dzień Kobiet. Chłopcy wykonali i wręczyli każdej dziewczynce medal „Super Dziewczynki”. Przygotowali też krótkie przedstawienie i przebrani w rytmie piosenki „Być Kobietą”, pokazali nam, co to właściwie znaczy. Śmiechu było co nie miara! Wszystkim chłopcom, którzy zdecydowali się wziąć udział w przedstawieniu – gratulujemy odwagi. Odbyły się również zawody dla dziewczynek, podczas których wybraliśmy: najmilszą, najbardziej pomocną, najpiękniejszą, najlepiej szyjącą oraz najzdolniejszą dziewczynkę. Wykonaliśmy także tekturowe kwiatki, co było równocześnie kolejnym zadaniem programu „W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie”. Powstały również piękne prace plastyczne przedstawiające baletnice na kolorowych tłach.

Odbyły się także turnieje gry w tenisa stołowego, a naszej uwadze nie umknął również dzień płatków śniadaniowych. Dlatego  we wtorek dzieci mogły zjeść w świetlicy płatki z mlekiem. Natomiast z okazji dnia mężczyzny to chłopcy mogli zmierzyć się w następujących konkurencjach: robieniu pompek i przysiadów, jedzeniu cytryny bez zrobienia kwaśnej miny, rysowaniu aut z zasłoniętymi oczami, puszczaniu papierowych samolotów, odgadywaniu głosu dziewczynek i marek samochodów.

Tekst: Żaneta Animucka

Zdjęcia: Anna Świstun, Karolina Kułaga, Marta Januszanis, Żaneta Animucka