Wojewódzki Konkurs Geograficzny zakończony sukcesem

W dniu 17 marca po raz kolejny odbył się Konkurs Geograficzny, zatytułowany „W Królestwie Posejdona”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie.

W tym roku gościliśmy uczniów i nauczycieli z siedmiu szkół: Społecznej SP nr 1 z Wejherowa,  SP nr 2 im prof. Gerarda Labudy z Luzina, SP nr 8 z Rumi, SP nr 7 z Rumi, SP nr 8 z Wejherowa, Prywatna SP im. T. Halika z Redy oraz SP nr 2 z Redy. Przybyłych gości przywitali: dyrektor szkoły pani Justyna Zabrodzka, zastępca Burmistrza Miasta Redy Łukasz Kamiński oraz sekretarz Miasta Redy Hanna Janiak.

Konkurs tradycyjnie podzielony był na trzy etapy. Pierwszy z nich odbywał się w poszczególnych szkołach. Jego celem było wytypowanie dwuosobowych zespołów do  powiatowego  i wojewódzkiego etapu.  Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności dotyczących zagadnień związanych z hydrosferą. Wykazali się wiedzą dotyczącą położenia wybranych mórz, zatok, cieśnin, jezior, wysp na mapie świata.  Z powodzeniem rozwiązywali zadania geograficzne z elementami matematyki oraz zadania dotyczące budowy dna oceanów, typy mórz, czy typy wybrzeży.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęli: Adam Kaczykowski i Kamil Wolter z SP nr 2 z Luzina. Na II zaszczytnym miejscu uplasował się zespół z SP nr 3 w Redzie, w składzie: Jakub Zadrożny i Filip Kofluk. III miejsce na podium zajęli uczniowie: Franciszek Lewiński i Tomasz Wernerowski, reprezentujący Społeczną SP nr 1  z Wejherowa. Tuż za podium, na IV miejscu znaleźli się: Adam Kreft i Anna Zaskowska z SP nr 8 z  Rumi. Na V miejscu zakończyli zmagania konkursowe Michał Rejent i Jakub Czajka z SP nr 2 w Redzie. Jakub Zadrożny otrzymał nagrodę specjalną zastępcy Burmistrza Miasta Redy za uzyskanie najwyższego wyniku z etapu powiatowego- rozwiązanie testu wiedzy.

Nagrody uczniom wręczali dyrektor SP nr 3 w Redzie pani Justyna Zabrodzka oraz wicedyrektor szkoły pani Barbara Kisiel.

Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, w postaci gier edukacyjnych i książek. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do dyrektora SP nr 3  w Redzie pani Justyny  Zabrodzkiej oraz zastępcy burmistrza Miasta Redy Łukasza Kamińskiego i Sekretarz Miasta Redy Hanny Janiak za wsparcie i za pomoc w przygotowaniu konkursu.

Tekst: E. Miotk

Zdjęcia: Teresa Dopke