Niecodzienni goście w bibliotece

W czwartek, 13 kwietnia, nasza szkolna biblioteka gościła  4 i 5 letnie dzieci z przedszkola Omnibusek w Redzie.

Przedszkole sąsiaduje z naszą szkołą i dzieli nas tylko przejście przez ulicę, można powiedzieć, że widzimy się z okien naszych budynków. Grupa 19 przedszkolaków wraz z opiekunkami ,,przymaszerowały” do naszej szkoły, żeby zobaczyć jak wygląda biblioteka, jakie można znaleźć tutaj książeczki, na czym polega praca pań bibliotekarek. Dzieci zobaczyły, jak wypożycza się książki. Pani Julia została zapisana do biblioteki i wypożyczyła dla całej grupy książeczkę pt. ,,Matylda i czekoladowe ciastko”, którą przeczyta dzieciom na zajęciach w przedszkolu. Wszystkie dzieci otrzymały na pamiątkę wizyty w bibliotece zakładki do książek i dowiedziały się do czego one służą. Maluszki opowiedziały też o swoich ulubionych bohaterach książkowych, a na zakończenie spotkania umówiły się, że jeszcze tu przyjdą na spotkanie z ciekawą książką, którą im panie bibliotekarki zaprezentują i przeczytają. Była to bardzo miła wizyta.

Tekst: M. Wróblewska

Zdjęcia: Teresa Dopke