• Odwiedziny: 15025749
    • Do końca roku: 241 dni
    • Do wakacji: 48 dni

Uczniowie SP3 w Finale Wojewódzkich Biegów Przełajowych

W czwartek 20.04.2023r. w Gdyni Chwarzno-Wilczno odbył się Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców, do którego przystąpili najlepsi sportowcy z pomorskich szkół. Oprócz drużyn, prawo startu mieli również zawodnicy indywidualni, którzy wcześniej zdobyli miejsca medalowe w swoich powiatach. Nasza szkoła reprezentowała powiat wejherowski w kategorii Drużynowe Biegi Przełajowe Dzieci – Dziewczęta, oraz indywidualnie w kategorii Przełajowe Biegi Młodzieży Szkolnej.Drużyna dziewcząt w składzie: Natalia Kubiś, Katarzyna Matusiak, Julia Kubiś, Maja Hebel, Antonina Więcek, Liliana Kowalczyk, zajęła 7 miejsce wśród 17 szkół z całego województwa pomorskiego. Indywidualnie, Lena Michels uplasowała się na dwunastym miejscu pokonując 92 zawodniczki, a Aleksander Bojanowski na 10 wyprzedzając 88 rywali.

Brawa dla sportowców z SP3, którzy w etapach miejskich i powiatowych zdobyli złote i srebrne medale pokazując ambicje i prawdziwego sportowego ducha walki.  Nadmienić należy, że awans do Finału Wojewódzkiego w Biegach Przełajowych to ogromny sukces pokazujący jak wspaniałych, utalentowanych i pracowitych mamy uczniów. Wielkie gratulacje!

Opiekunem drużyny dziewcząt  była p. Mariola Thomas, a zawodników indywidualnych Karolina Hajdel.

Tekst: Karolina Hajdel

Zdjęcia: Mariola Thomas, Karolina Hajdel