Dobiegliśmy do mety w Wielkim Maratonie Czytelniczym

Uczestnicy Wielkiego Maratonu Czytelniczego dobiegli do mety i zakończyli całoroczne zmagania w Ogólnopolskim Maratonie Czytelniczym pod hasłem ,,W lustrze książki” dla klas 7-8 oraz „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla klas 4 – 6.

W naszej szkole biegło 23 uczniów z klas 7-8, a 22 dobiegło do mety. Natomiast w klasach 4 – 6 bieg zakończyło 5 uczestników. Na pewno zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń po przeczytaniu ,,zadanych’’ do czytania książek. Każdy uczestnik przeczytał 7 książek i napisał 7 testów do czytanej książki. Teraz czekamy na wyniki ustaleń Komisji konkursowej i Organizatorów konkursu. Można było zdobyć 147 punktów ze wszystkich testów. W grupie starszej 8 uczestników może poszczycić się uzyskaniem wyniku powyżej 100pkt, natomiast w grupie młodszej – 3 konkursowiczów.

Zobaczymy, jaką punktację zastosują organizatorzy  dla laureatów, finalistów i wyróżnionych w tegorocznym konkursie i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Gratulacje należą się wszystkim, którzy dobiegli do mety, poznali ciekawe książki,włożyli wiele pracy, czasu i zaangażowania w przygotowania do każdego etapu konkursu. Brawo Wy!

Tekst: Mirosława Wróblewska

Zdjęca: Mirosława Wróblewska, Teresa Dopke