Zielona Szkoła w Chmielnie 5c i 6c

W dniach 10- 12 maja 2023r. uczniowie z 5c i 6c wraz z opiekunami p. Mariolą Szreder, p. Anną Lewińska i p. Krystianem Jóźwikiem spędzili czas na szkolnym biwaku pod hasłem „Jeden za wszystkich” w Chmielnie.

Pierwszego dnia uczestnicy wyjazdu budowali żaglowce z beczek i innych eksponatów, a później wypróbowali ich funkcjonalność na jeziorze. Następnym zadaniem były zawody archery tag- pojedynki łuczników. Dzień zakończył się podchodami w lesie.

Kolejny poranek rozpoczął się zajęciami na pontonach. Uczestnicy poznali takie pojęcia, jak pagaj, burta i rufa oraz uczyli się wiosłowania. Następnie popłynęli podzieleni na cztery pontony w asekuracji wykwalifikowanych instruktorów w rejs po jeziorze. Piękna, słoneczna pogoda nam dopisała i pełni wrażeń, bezpiecznie wróciliśmy do ośrodka. Po południu uczniowie budowali trebusze i katapulty. Ten niezwykle emocjonujący dzień zakończył się kolacją przy ognisku, wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Przedpołudnie ostatniego dnia biwaku spędziliśmy na zabawach i grach integracyjnych, a po pysznym obiedzie wróciliśmy do Redy.

Uczniowie mieli okazję lepiej poznać siebie, zmierzyć się z nietypowymi sytuacjami, wypróbować swoich sił, zawalczyć ze swoimi słabościami oraz współpracować w grupach. Pogoda nam dopisała, wróciliśmy zatem wypoczęci, opaleni i trochę zmęczeni.

Tekst i zdjęcia: A. Lewińska, M. Szreder