Festiwal Nauki-Dzień Dziecka w klasach 4 - 8

1 czerwca 2023r. uczniowie z klas 4-8 uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Zajęcia zostały przygotowane w ten sposób, aby każdy uczeń mógł wziąć w nich udział. Zgłębiając tajemnice przepływu prądu uczniowie budowali proste obwody elektryczne. Dowiedzieli się, jak w praktyce wykorzystać programowanie Scratch podczas budowy robotów z zestawów Lego Spike Education. Pani Barbara Borkowska pokazywała uczniom, jak to, czego uczą się na lekcjach informatyki, można wykorzystać w konkretnym działaniu. Wyścig skoczków zbudowanych z klocków lego dostarczył dużo pozytywnych emocji. Świetną zabawą okazało się programowanie Genibota. Powstało mnóstwo tras i labiryntów, które dzielny robocik sprawnie pokonywał ku uciesze młodzieży. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z  obsługą mikroskopów oraz zasadami prowadzenia obserwacji mikroskopowych. Chętnie obserwowali pod mikroskopem preparaty, zwłaszcza dużym zainteresowaniem cieszyła się noga muchy. Uczniowie mogli przyjrzeć sie z bliska pracy drukarki 3D. Pani Agata Ceynowa zaprezentowała aplikacje, które można wykorzystać do tworzenia własnych projektów. Na koniec pani Ewelina Miszkiewicz wprowadzała uczniów do magicznego świata fotografii. Uchyliła przed uczniami rąbka tajemnicy związanej z wykonaniem dobrego zdjęcia oraz wyposażeniem studia fotograficznego. Niesamowitą frajdą była możliwość przebrania się i pozowania do zdjęć. Całość została uwieńczona wspólną fotografią klasy i wychowawcy. Uczniom bardzo podobały się zajęcia.

Tekst Estera Miotk

Zdjęcia: Anna Zwierzycka-Richert